Samen met Stichting Trees for All zet Melkunie zich in voor meer biodiversiteit in Nederland. In een eerder project plantten we al bomen en struiken op en rond boerderijen, om natuur en landbouw dichter bij elkaar te brengen.
Nu zetten we de volgende stap met het Melkunie Bos: een nieuw bos dat bijdraagt aan natuurherstel. Door ruimte te geven aan natuur verbeteren we de waterhuishouding en creëren we nieuw leefgebied voor planten en dieren.

Meer leven onder én boven de grond
Biodiversiteit is de rijkdom aan planten en dieren in onze natuur. In Nederland is die diversiteit de afgelopen jaren sterk afgenomen. Daarom geven we met het Melkunie Bos ruimte terug aan de natuur. Met dit moerasbos wordt water beter vastgehouden en ontstaat een gezond en veerkrachtig landschap. Het biedt voedsel en beschutting voor planten en dieren, boven én onder de grond. Bomen en planten slaan van nature CO₂ op en dragen zo bij aan een groter, gevarieerder bos in Nederland.
Wist je dat...
Door het planten van bomen natuurgebieden weer met elkaar verbonden worden. Zo kunnen dieren makkelijker van het ene naar het andere natuurgebied gaan.

Een nieuwe bestemming als bos
Het Melkunie Bos richt zich op de aanleg van een nieuw bos van minimaal 10 hectare, met circa 60.000 bomen. Afhankelijk van factoren zoals perceelgrootte, hydrologie en het uiteindelijke bosontwerp kan de omvang groter uitvallen.
Door een combinatie van inheemse boom- en struiksoorten te planten, ontstaat er een gevarieerd bos dat bijdraagt aan biodiversiteit, wateropvang en klimaatadaptatie. Tegelijk geven we kwetsbare gronden een nieuwe bestemming als bos.
